#TemadaYazaMerhaba Fotoğraf Yarışması

Instagram’da düzenlenen “Tema’da Yaza Merhaba Fotoğraf Yarışması”na katılmak için @temaistanbultr hesabını takibe alarak ve etiketleyerek etkinlik alanında çekeceğiniz fotoğrafları #TemadaYazaMerhaba hashtagi ile paylaşın! Sürpriz ödülü kazanma şansını yakalayın!

#TemadaYazaMerhaba Fotoğraf Yarışması

Kampanyaya katılım şartları;

TemadaYazaMerhaba” Instagram Fotoğraf Yarışması Yarışma Kuralları;

 1. Bu kampanya; Tema İstanbul markası kapsamında düzenlenmekte olup, yalnızca site sakinlerimizin katılacağı bir etkinliktir. Fotoğraflar Tema İstanbul Jürisi tarafından değerlendirilecek, fotoğraflara gelen beğeni sayısı dikkate alınmayacaktır. Yarışmaya katılım için ilk koşul Instagram kanalından @temaistanbultr hesabını takibe almaktır.
 2. Yarışmaya katılan site sakinlerimizin yarışmaya Tema İstanbul konulu fotoğraflarla katılması gerekmektedir. Aksi halde fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecektir.
 3. Fotoğraflar, Instagram’da #TemadaYazaMerhaba hashtagi altında diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek şekilde paylaşılmalıdır. Yarışma koşullarına uygun olmayan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Katılımcılar, Instagram hesaplarında profil sayfalarına girerek sayfada yer alan ‘Gizli Hesap’ düğmesini kapatmalıdırlar. Gönderileri gizli olan kullanıcılar #TemadaYazaMerhaba etiketini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğraflarını göremeyeceğimiz için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır. Kampanya hashtagimiz #TemadaYazaMerhaba’dır.
 5. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar yarışmaya katılım gösterdikleri tüm fotoğrafların Tema İstanbul tarafından tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinde kullanılmasını peşinen kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca kullanılan fotoğraflardan herhangi bir ticari hak talep edemezler.
 6. Tema İstanbul çalışanları yarışmaya katılamaz.
 7. Tema İstanbul yarışma ödüllerini, tarihini, yarışma kapsamını, yarışma kurgu ve yapısını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
 8. Yarışmaya katılan herkes yukarıda geçen tüm yarışma şartlarını okumuş ve anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.
 9. Karanlık, aşırı flu ve yarışmanın amacı dışında çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 10. Yarışmaya katılan yarışmacılar paylaştıkları görselleri kendi sayfalarında paylaşırken “herkese açık” olarak paylaşmalıdır.
 11. Instagram üzerinden yüklenen fotoğraflar Tema İstanbul yarışma albümü ibaresi ile Facebook kanalımızda da yarışma sonrasında paylaşılacaktır. Ayrıca yarışmacılar kendi hesaplarında paylaştıkları fotoğrafları yarışma boyunca sayfalarından kaldırmamalıdırlar.
 12. Yarışmamız 02.07.2017 tarihinde başlayacak ve 09.07.2017 tarihinde sona erecektir. Yarışma boyunca paylaşılan tüm fotoğraflar yarışma sona erdikten sonra değerlendirilecektir. Yarışma sonunda jürinin belirleyeceği bir fotoğraf sahibi (yarışmanın birincisi), yarışmanın ödülünü kazanmayı hak etmiş olacaktır.
 13. 10 Temmuz 2017 tarihinde çekilen fotoğraflar yarışmamıza dahil edilmeyecektir.
 14. Yarışmaya Instagram üzerinden #TemadaYazaMerhaba hashtagiyle, @temaistanbultr hesabını etiketleyerek ve hesabı takibe alarak, katılan tüm Katılımcı ve Yarışmacı’ların fotoğraflarının yayın, telif, kullanım ve sergileme hakları eser sahipleriyle birlikte Tema İstanbul’a da ait olacaktır.
 15. Katılımcıların yarışmadan hediye kazanabilmeleri için, tüm kurallara uygun şekilde fotoğraflar paylaşıp, Tema İstanbul Sosyal Medya Hesaplarını takibe almaları gerekmektedir.
 16. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 17. Katılımcıların yarışma şartlarına uygun olarak yükleyecekleri fotoğraflarda adet sınırı yoktur.
 18. Yarışma kapsamında, sayfaya yüklenecek fotoğraf ve/veya fotoğraf altında yazılacak “Açıklamalar” (Captions) ve “Yorumlar” ’da (Comments), siyasi, felsefi veya dini propaganda amaçlı görüş ve bildiri yayınlanamaz, toplumun zararına olabilecek ya da genel ahlaka ve yasalara aykırı herhangi bir amaç güden etkinlik ve telkinlerde bulunulamaz. Sayfaya yüklenecek fotoğraf, toplum tarafından kabul edilen genel ahlak kurallarına uygun olmalıdır. Konusu suç teşkil eden, herhangi bir açıdan toplumu infiale sürükleyecek tema, içerik ve görüntüde hiçbir fotoğraf veya yorum sayfaya yüklenemez. Bu nevi içeriklerin yüklenmesi ve her nasılsa sayfada görüntülenmesi halinde tek sorumlu katılımcı olacaktır.
 19. Tema İstanbul, ihtiyaç duyması halinde katılımcıların gönderdiği fotoğrafın kendisine ait olduğunu kanıtlamasını ve/veya fotoğrafın orijinal versiyonunu Tema İstanbul’a teslim etmesini talep edebilir.
 20. Yarışma sadece Tema İstanbul site sakinlerinin katılımına açıktır.
 21. Kazanılan ödül başkasına devredilemez.
 22. Yarışma kazananı, yarışma bittiği andan itibaren bir hafta içerisinde sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.
 23. Kazanan katılımcı bu duyuruyu takiben ödülünü almak üzere 7 (yedi) iş günü içerisinde Tema İstanbul’a şahsen iletişim bilgileri ile müracaatı gerekmektedir.
 24. Katılımcı, Tema İstanbul tarafından bilinmeyen ve bilinebilecek durumda olmayan, bir başkasına ait eserlerin sayfaya yüklenmesi ve görüntülenmesine izin verilmesi halinde, Tema İstanbul sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda, Tema İstanbul’un Katılımcı’ya maddi-manevi zararlarından dolayı rücu hakkı saklıdır.
 25. Instagram.com sitesinin kendi bünyesinde yapacağı her türlü değişiklik, kaldırma, kapatma, yenileme, format düzenleme, yazılım ve algoritma değişikliği ve bunlarla sınırlı kalmaksızın yarışmanın seyrini değiştirebilecek her türlü değişiklikten Tema İstanbul sorumlu değildir.

Yarışmayı Kazanan Kişiye Verilecek Ödül;

Fujifilm Instax Mini 8 Kamera

Seçici Kurul

Süleyman Çetinsaya – Tema İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı
Mustafa Aydın Ayçenk – Tema İstanbul Genel Müdürü
Sinem Gürsoy – Tema İstanbul Satış ve Pazarlama Müdürü
Ali Cenk Gülce – Proje Dükkanı Dijital ve Sosyal Medya Ajansı Başkanı