“Benim Tema’m” Facebook ve Instagram Fotoğraf Yarışması

Tema İstanbul’un yaşayan renkli yüzünü fotoğraflamak ve tüm takipçilerinizle paylaşmanız için işte fırsat!

Tema İstanbul Sitesi içerisinde çektiğiniz fotoğrafları hem Instagram hem de Facebook’tan Tema İstanbul hesaplarını etiketleyip, #benimtemam hashtagi ile paylaşın, jüri değerlendirmesi sonunda kazanan siz ol!

“Benim Tema’m” Facebook ve Instagram Fotoğraf Yarışması

Yarışma Kuralları;

 1. Bu kampanya; Tema İstanbul markası kapsamında düzenlenmekte olup, yalnızca site sakinlerimizin katılacağı bir etkinliktir. Fotoğraflar Tema İstanbul Jürisi tarafından değerlendirilecek, fotoğraflara gelen beğeni sayısı dikkate alınmayacaktır.
 2. Yarışmaya katılan site sakinlerimizin yarışmaya Tema İstanbul konulu fotoğraflarla katılması gerekmektedir. Aksi halde fotoğraflar yarışmaya dahil edilmeyecektir.
 3. Fotoğraflar, Facebook ve Instagram’da #benimtemam hashtagi altında diğer kullanıcılar tarafından görüntülenebilecek şekilde paylaşılmalıdır, yarışma koşullarına uygun olmayan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.
 4. Katılımcılar, Instagram hesaplarında profil sayfalarına girerek sayfada yer alan ‘Gizli Hesap’ düğmesini kapatmalıdırlar. Gönderileri gizli olan kullanıcılar #benimtemam etiketini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğraflarını göremeyeceğimiz için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.
 5. Yarışmaya katılan tüm katılımcılar yarışmaya katılım gösterdikleri tüm fotoğrafların Tema İstanbul tarafından tanıtım ve pazarlama Faaliyetlerinde kullanılmasını peşinen kabul etmiş sayılırlar. Ayrıca kullanılan fotoğraflardan herhangi bir ticari hak talep edemezler.
 6. Tema İstanbul çalışanları yarışmaya katılamaz.
 7. Tema İstanbul yarışma ödüllerini, tarihini, yarışma kapsamını, yarışma kurgu ve yapısını önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
 8. Yarışmaya katılan herkes yukarıda geçen tüm yarışma şartlarını okumuş ve anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır.
 9. Karanlık, aşırı flu ve yarışmanın amacı dışında çekilmiş fotoğraflar kabul edilmeyecektir.
 10. Yarışmaya Facebook’tan katılan yarışmacılar paylaştıkları görselleri kendi sayfalarında paylaşırken “herkese açık” olarak paylaşmalıdır.
 11. Facebook hesabı üzerinden yüklenen fotoğraflar Tema İstanbul yarışma albümü içerisinde değerlendirmeye alınacaktır. Bu albüm dışında yayınlanan fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır. Ayrıca yarışmacılar kendi hesaplarında paylaştıkları fotoğrafları yarışma boyunca sayfalarından kaldırmamalıdırlar.
 12. Kampanya 06.04.2016 tarihi ile 15.04.2016 tarihi arasında devam edecek olup yarışma boyunca paylaşılan tüm fotoğraflar yarışma sona erdikten sonra değerlendirilecektir. Yarışma sonunda jürinin belirlediği bir (1) fotoğrafın sahibi yarışmanın ödülü olan, Canon EOS 1200D 18-55 mm IS SLR Dijital Fotoğraf Makinesi kazanacaktır.
 13. 06.04.2016 ‘da başlayacak fotoğraf yarışmamız, 15.04.2015 saat 23:59’da sona erecektir.
 14. Yarışmaya Instagram üzerinden #benimtemam hashtagiyle ve @temaistanbultr hesabını etiketleyerek katılan tüm Katılımcı ve Yarışmacı’ların fotoğraflarının yayın, telif, kullanım ve sergileme hakları eser sahipleriyle birlikte Tema İstanbul’a da ait olacaktır.
 15. Yarışmaya Facebook üzerinden #benimtemam hashtagiyle ve @temaistanbul hesabını etiketleyerek katılan tüm Katılımcı ve Yarışmacıların fotoğraflarının yayın, telif, kullanım ve sergileme hakları eser sahipleriyle birlikte Tema İstanbul’da ait olacaktır.
 16. Katılımcıların yarışmadan hediye kazanabilmeleri için, tüm kurallara uygun şekilde fotoğraflar paylaşıp, Tema İstanbul Sosyal Medya Hesaplarını takibe almaları gerekmektedir.
 17. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 18. Katılımcıların yarışma şartlarına uygun olarak yükleyecekleri fotoğraflarda adet sınırı yoktur.
 19. Yarışma kapsamında, sayfaya yüklenecek fotoğraf ve/veya fotoğraf altında yazılacak “Açıklamalar” (Captions) ve “Yorumlar” ’da (Comments), siyasi, felsefi veya dini propaganda amaçlı görüş ve bildiri yayınlanamaz, toplumun zararına olabilecek ya da genel ahlaka ve yasalara aykırı herhangi bir amaç güden etkinlik ve telkinlerde bulunulamaz. Sayfaya yüklenecek fotoğraf, toplum tarafından kabul edilen genel ahlak kurallarına uygun olmalıdır. Konusu suç teşkil eden, herhangi bir açıdan toplumu infiale sürükleyecek tema, içerik ve görüntüde hiçbir fotoğraf veya yorum sayfaya yüklenemez. Bu nevi içeriklerin yüklenmesi ve her nasılsa sayfada görüntülenmesi halinde tek sorumlu katılımcı olacaktır.
 20. Tema İstanbul, ihtiyaç duyması halinde katılımcıların gönderdiği fotoğrafın kendisine ait olduğunu kanıtlamasını ve/veya fotoğrafın orijinal versiyonunu Tema İstanbul’a teslim etmesini talep edebilir.
 21. Yarışma sadece Tema İstanbul site sakinlerinin katılımına açıktır.
 22. Kazanılan ödül başkasına devredilemez.
 23. Yarışma kazananı, yarışma bittiği andan itibaren bir hafta içerisinde sosyal medya hesaplarımızdan duyurulacaktır.
 24. Kazanan katılımcı bu duyuruyu takiben ödülünü almak üzere 7 (yedi) iş günü içerisinde Tema İstanbul ile şahsen iletişim bilgileri ile müracaatı gerekmektedir.
 25. Katılımcı, Tema İstanbul tarafından bilinmeyen ve bilinebilecek durumda olmayan, bir başkasına ait eserlerin sayfaya yüklenmesi ve görüntülenmesine izin verilmesi halinde, Tema İstanbul sorumlu tutulamaz. Böyle bir durumda, Tema İstanbul’un Katılımcı’ya maddi-manevi zararlarından dolayı rücu hakkı saklıdır.
 26. Facebook.com ve Instagram.com sitesinin kendi bünyesinde yapacağı her türlü değişiklik, kaldırma, kapatma, yenileme, format düzenleme, yazılım ve algoritma değişikliği ve bunlarla sınırlı kalmaksızın yarışmanın seyrini değiştirebilecek her türlü değişiklikten Tema İstanbul sorumlu değildir.

Yarışmayı Kazanan Kişiye Verilecek Ödül;

1 Adet Canon EOS 1200D 18-55 mm IS SLR Dijital Fotoğraf Makinesi

Seçici Kurul

Süleyman Çetinsaya – Tema İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı
Serhat Öztorun – Tema İstanbul Satış ve Pazarlama Müdürü
Ali Cenk Gülce – Proje Dükkanı Dijital ve Sosyal Medya Ajansı Başkanı